Çiğdem Adalı

Çiğdem Adalı

1982 İzmir doğumlu Çiğdem Adalı, Halkla ilişkiler ve tanıtım mezunu olup basın kökenli bir yaşam koçudur.

Meraklı kişiliğine Halkla ilişkiler okumak yetmeyince, medya sektöründe yer almaya karar veren Adalı, on yılı geçkin süredir köşe yazarlığı yapıyor. (Google üzerinden yazılarına ulaşabilirsiniz)

Yıllarca devlet kanalında ekonomi programı hazırlayıp sunmuş, ajans muhabirliği yapmıştır. Mesleği gereği sürekli farklı konularda bilgiler öğrenmiş, öğrendikçe öğrenmeyi sevmiştir.

Diksiyon, seslendirme dublaj, sunuculuk spikerlik eğitimi sırasında insan psikolojisinin, bilinçaltının ve doğru yerde doğru soru sormanın önemini fark edince; Aret Vartanyan'dan altı ay süren danışmanlık ve eğitmenlik eğitimi almıştır.

Bu süreçte kendini hangi konuda geliştirmesi gerektiğini fark edince yaşam koçluğu, psikanalitik psikoterapi, cinsel terapi, bilişsel davranışçı terapi, kabul kararlılık terapisi, mikro ifade, beden dili, profil tanımlama gibi çeşitli alanlarda onlarca eğitim alıp binlerce kitap okumuştur.

Aynı zamanda takribi on beş yıldır tasavvuf ilimi ile ilgileniyor ve beyin çalışması sistemi ile yapılan araştırmaları yakından takip etmektedir.

Basın danışmanlığı, iletişim uzmanlığı, siyasi danışmanlık; iletişim, satış, kişisel gelişim, ekip ruhu vb benzeri konularda kurum ve kuruluşlara eğitim verip, ayrıca kişisel dönüşüm rehberliği yapmaktadır…

Bugün geldiği noktada, “sorun var ise çözümü mutlaka vardır” felsefesi ile hareket ederek, sorunlara bakış açımızı değiştirerek çözüm yolunu kolaylaştırmamıza yardımcı oluyor.