Pre Loader

Sevgi Pehlivan Tabak

Sevgi Pehlivan Tabak

Gelişim & Yaşam Koçu

Merhaba😊 Çocukluğumdan başlayan öğrenme ve kitap okuma merakım ve ‘’ben iyi bir insan olmak istiyorum.’’ Amacım beni şu an sahip olduğum ‘’Ben’i oluşturdu diyebilirim. Ortaokulda kitapçıda çalışan abim sayesinde o döneme ait pek çok kitabı okudum. Hatta ‘’Beyaz Dizi’’ serisi de dahil:)

A.Ü. Ziraat Fakültesi Ev Ekonomisi bölümünü bitirdim. Bölüm içindeki anabilim dallarından biri de Çocuk gelişi ve psikolojisiydi. O zaman hayalim bir anaokulu açmaktı. Bir süre hem anaokulunda hem de başka işlerde çalıştım. Üniversite yıllarında en çok ilgimi çeken kitaplar psikolojik ve kişisel gelişim kitapları oldu. Şu an hala onlar kütüphanemde duruyor.

Okuldan sonra ithal ecza depolarında satış, ilaç firmasında mümessillik, uluslararası bir kozmetik firmasında koçluk ve yöneticilik, kimya firmasında bölge sorumlusu olarak çalıştım. Bu süreçte hem firmaların verdiği eğitimler hem de sonrasında aldığım eğitimlerle kişisel gelişim yolculuğuma devam ettim.

Evlenip anne olunca kızımla büyümeye başladım. Onun gelişiminde aldığım eğitimlerin çok katkısı oldu. Onun benim bir benzerim olduğunu, ne yaparsam onu taklit ettiğini, beyninin nasıl bir kayıt cihazı gibi kayıt yaptığını fark ettim. Onunla geçen her zaman dilimi benim için çok önemliydi. O kreşe başlayınca yeni bir yolculuğa başladım. Kendimi daha fazla keşfederek başladığım  değişim ve dönüşüm yolculuğu. İyiki de başladı bu yolculuk. Adım adım hayallerim gerçek olmaya başladı.

Eğitim ve yaşam koçluğu, Hızlı Okuma Eğitici Eğitmenliği, Mental Aritmetik eğitimleri aldım.

Reiki ile tanıştım; 2.seviyedim şu an. 2012 yılından beri çok sayıda öğrenciye koçluk yaptım. Beni en çok mutlu eden onların yaşamında küçücük de olsa bir değişim yaratabilmekti. Hala aynı şekilde hissediyorum.

Aldığım her eğitimin eğitimlerini vermeye başladım. Bu sırada Access Bars ile tanıştım. 3 eğitim aldığımda hayatımda ciddi kararlar alıp uygulamaya başladım. Hayallerimi peş peşe gerçekleştirdim.

Artık kendi firmamı kurdum, çocuklarla çalışıyorum, bireylerin değişim yolculuklarında onlarla beraber yürüyorum. ‘’iyi bir insan olma’ ’kısmını diğer insanlara sormak daha iyi olur sanırım:))

Hobilerim: Yağlı boya resim, çanta örme, takı tasarım, briç.